LOPUŠINA ZAOKRUŽIO TRILOGIJU: Objavljen treći nastavak Enciklopedije srpske dijaspore
UPRAVO je objavljen treči tom Enciklopedije srpske dijaspore Marka Lopušine koji donosi zanimljive podatke o Srbima u balkanskim zemljama. Prva dva toma bila su posvećena srpskom narodu u prekomorskim zemljama i o Srbima na Starom kontinentu.
Privatna arhiva
- U istoriji srpskog naroda Balkan je matična teritorija, na kojoj su Srbi stekli nacionalnu, državnu i versku samostalnost i nezavisnost. Kada su se kao Južni Sloveni doselili sa prostora iza Karpata plemenski Srbi su se prostrli od Soluna preko tri Morave do Dalmacije i Jadranskog mora. Na toj teritoriji danas obitavaju četiri srpske otadžbinske zemlje - Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina i Hrvatska. Ove države nisu bile predmet mog interesovanja, jer su one matice srpskog naroda. Oko njih se nalaze države u kojima su Srbi domorodci, rasejani ili useljeni kao novi gastabajteri. Ove države možemo jednostavno da definišemo kao balkanske zemlje srpske dijaspore. To su Albanija, Bugarska, Grčka, Kipar, Mađarska, Rumunija, Severna Makedonija, Slovenija i Turska - kaže za "Novosti" Lopušina.
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)