NA POČETKU "MOJE PUTOVANJE": Dokumentarni film o Šabanu Bajramoviću uoči otvaranja Nišvil džez festivala

В.В.С.

08. 08. 2024. u 15:31

DOKUMENTARNI film "Moje putovanje" , o životu i karijeri Šabana Bajramovića biće izveden uoči zvaničnog programa Nišvil džez festivala - u sredu, 14. avgusta, na Letnjoj pozornici niške tvrđave.

НА ПОЧЕТКУ МОЈЕ ПУТОВАЊЕ: Документарни филм о Шабану Бајрамовићу уочи отварања Нишвил џез фестивала

foto Arhiva "Novosti"

Film reditelja Željka Mitrovića prati karijeru i život muzičke legende, od Niša do muzeja u Nju Orleansa, a organizatori ističu da je reč o jedinstvenoj ljudskoj priči o "kralju romske muzike" i svetski priznatom umetniku.

Posle filmske projekcije na programu su koncerti sastava Sound of South i Dade Topića, koji će otpevati neke od kompozicija Šabana Bajramovića, onako kako je to uradio decembra 2008. u Sava Centru, na velikom koncertu "Prijatelji Šabanu", u organizaciji Ministarstva kulture Republike Srbije i Nišvil džez festivala.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

MLADI SRBIN ZAPREPASTIO AMERIKU! Biće senzacija NBA drafta, šutira bolje od svih Srba - i ne, nije sin Peđe Stojakovića (VIDEO)