PRIKAZ UNUTRAŠNJEG SVETA: Dela Aleksandra Kačara na retrospektivi u KC Zrenjanina
RETROSPEKTIVA izložba akademskog slikara Aleksandra Kačara, od 5. do 17. septembra, u Kulturnom centru Zrenjanina, obuhvatiće stvaralaštvo ovog značajnog zrenjaninskog umetnika, od prvih do najnovijih radova.

Foto promo, KC Zrenjanin
Nakon što je završio Akademiju likovnih umetnosti u Novom Sadu, prvi put je samostalno izlagao u Ljubljani 1988. godine, a potom je izlagao širom bivše Jugoslavije.
- Sadašnjom izložbom želim da pokažem poštovanoj publici jedan retrospektivan izbor mojih slika, koje najbolje pokazuju faze moje umetnosti od prvih koraka do najnovijih radova - izjavio je Kačar povodom retrrospektive. - Dugačak put jednog umetnika sadrži veoma individualne i intimne znake, istovremeno osnovne vrednosti, koje povezuju moje radove sa drugim pravilima istorije likovne umetnosti i primenom svih slikarskih tehnika. U ovoj izložbi prikazujem najranije korake, i onda iz perioda u period, može da se vidi, kako utiče sudbina na tematiku slike. U suštini umetnost se dešava u samom čoveku, u unutrašnjom svetu, nezavisno od dešavanje običnog života. Ovu dinamiku, pokret između spoljnog i unutrašnjog sveta - to želim da pokažem sa mojim veoma pažljivo i namerno izabranim, za mene najvrednijim i najznačajnijim slikama, koje pokazuju prošlost i sadašnjost mog životnog rada i služi kao dobar i jak fundamenat za moj budući rad.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)