ALMODOVAR ZA JUBILEJ: "Susedna soba" otvara 30. Festival autorskog filma
JUBILARNI 30. Festival autorskog filma biće održan od 22. do 29. novembra u Beogradu.
FAF promo
Festival se svečano otvora projekcijom novog filma Pedra Almodovara, "Susedna soba", ovogodišnjeg dobitnika Zlatnog lava na Filmskom festivalu u Veneciji.
Ovo ostvarenje Pedra Almodovara izazvao je veliku pažnju kritike i publike, posebno jer je ovo njegov prvi dugometražni film snimljen u potpunosti na engleskom jeziku. Film istražuje duboke veze prijateljstva, fokusirajući se na odnos između dve žene, koje tumače Džulijan Mur i Tilda Svinton. "Susedna soba" je priča o prijateljstvu, ali i o teškim odlukama.
Uloge u filmu tumače i Džon Turturo, Alesandro Nivola, Huan Dijego Boto, Raul Arevalo, Viktorija Luengo, Aleks Heg Andersen, Ester Mekgregor, Alvize Rigo, Melina Metjus.
Preporučujemo
Koncert pijanistkinje Ane Dragosavljević: Gradska koncertna dvorana u Novom Sadu
17. 04. 2026. u 11:53
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)