KLASIČNO POZORIŠTE – NOVA STRAST: Večeras u Vršcu počinje festival „Vršačka pozorišna jesen“
U VRŠCU večeras počinje 31. festival klasike „Vršačka pozorišna jesen“, na kom će, u takmičarskom delu programa, biti izvedeno pet najznačajnijih predstava izvedenih u protekloj pozorišnoj sezoni, a koje predstavljaju moderno tumačenje klasičnih dela.
Foto: A.Avramesku
Karte za sve predstave odmah su planule i gotovo da ih nema, što potvrđuje da Vrščani vole svoj festival.
Prvi će na veliku scenu, tradicionalno, izaći domaćin NP „Sterija“, koji će se predstaviti scenskim spektaklom „Koštana – San – Eros – Greh“, u režiji Vladimira Lazića. Publiku, koja ovu predstavu smatra jednom od najboljih u poslednjih dvadesetak godina, očekuje veliko iznenađenje, jer će, umesto glumice Jovane Božić, ulogu zanosne Ciganke tumačiti novo lice na cršačkoj pozorišnoj sceni Korina Troća.
U subotu će biti izvedena „Urnebesna tragedija“ u koprodukciji narodnih pozorišta iz Beograda i Republike Srpske, a u nedelju „Radovan Treći“ u koprodukciji NP Sombor i Budva Grad Teatar.
Foto: N.Babić
Jugoslovensko dramsko pozorište će se u ponedeljak predstaviti višestruko nagrađivanim komadom „Mihael Kolhas“ u režiji Borisa Liješevića, a Pozorište mladih iz Novog Sada Šekspirovom „Bogojavljenskom noći“.
Osim stručnog žirija, predstave će ocenjivati i publika, koja će na kraju svake večeri papiriće sa ocenom ubacivati u posebnu kutiju.
U sredu uveče će, u čast nagrađenih, biti izveden kabare, u kom će poznati glumci pevati pesme iz svetski poznatih filmova.
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)