"PLES NA VODI" OTVARA FED: Premijera u Beogradskom dramskom u okviru Festivala evropske drame
PREMIJERNO izvođenje predstave "Ples u vodi" Davida Drabeka ( u režiji Dine Radoman) je u ponedeljak, 18. novembra, na Maloj sceni "Predrag Pepi Laković" Beogradskog dramskog pozorišta.

foto promo
Kako se najavljuje, "Ples u vodi" je ispovest o nemogućnosti autentičnog života u današnjem društvu i na tragikomičan i nadrealan način prati živote tri prijatelja. Sam autor, jedan od najznačajnih savremenih pisaca, navodi: "Moje drame su duhovite, ali nisu vesele."
Predstava se izvodi u okviru Festivala evropske drame (FED), pod sloganom "Šta Evropa sanja?" tokom kojeg će, uz ovu premijeru, biti održano i šest javnih čitanja evropskih drama na kojima će biti prisutni svi autori i sa kojima će, u okviru festivala, biti organizivani i razgovori. Organizatori FED-a su Beogradsko dramsko pozorište, udruženje "Srebrno drvo" i "Treći Trg".
U "Ostrvu" igraju Arsenije Arsić, Bratislav Zdravković, Rista Milutinović, Una Rakić, Nikola Mijatović i Anja Jovanović.

MOLDAVIJA DONELA ODLUKU VEZANU ZA SRBIJU: Ograničili uvoz ove namirnice iz naše zemlje
VLADA Moldavije donela je odluku o privremenom ograničenju uvoza šećera iz Srbije, uz obrazloženje da na taj način želi da zaštiti domaću proizvodnju i stabilizuje tržište.
10. 10. 2025. u 13:22

RUSI OTKRILI ČIME SU SINOĆ GAĐALI UKRAJINU: "Odgovor na terorističke udare po civilnim objektima"
RUSKE oružane snage tokom noći izvele su masovni napad na energetske objekte koji napajaju vojno-industrijski kompleks Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
10. 10. 2025. u 14:48

"OTEĆE VAM DECU! Mirjana Bobić Mojsilović upozorila roditelje
"ZATO, roditelji, dok još nije kasno, zgrabite svoju decu i zabavite ih sami!"
09. 10. 2025. u 10:15
Komentari (0)