SIMON KAO PRINC ZIGFRID: Međunarodna baletska zvezda u Narodnom pozorištu
PRIZNATI baletski solista Ištvan Simon, čije ime je odavno postalo sinonim za vrhunski umetnički izraz i tehniku, gostovaće 30. novembra u "Labudovom jezeru", na muziku Čajkovskog, koje će od 19 časova biti izvedeno na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu.

Narodno pozorište promo
U tom biseru klasičnog repertoara, u koreografiji Konstantina Kostjukova (prema Petipa i Ivanovu), umetnik sa blistavom međunarodnom karijerom, stalni gostujući izvođač Dortmundske opere i redovan gost mnogih vodećih svetskih pozorišta, dočaraće lik princa Zigfrida, dok će u ulogama Odete/Odilije nastupiti solistkinja Baleta Narodnog pozorišta u Beogradu Margarita Čeromuhina.
U podeli su i Šinićiro Ebe (Lakrdijaš), Toma Križnar (Grof Rotbart), Lev Semenov (Beno), Milena Janković i Ada Raspor (Princeze).
U predstavi učestvuje celokupni ansambl Baleta i Orkestar Narodnog pozorišta, pod dirigentskom upravom Đorđa Pavlovića.
Autor kostima i scenografije je proslavljeni italijanski modni kreator, dizajner i kostimograf Renato Balestra.

Narodno pozorište promo
Ištvan Simon je studirao na Univerzitetu mađarske plesne umetnosti u Budimpešti, solističku karijeru započeo 2007. u Baletu Semperoper u Drezdenu, a veoma brzo posle toga postaje glavni gostujući umetnik Mađarskog nacionalnog baleta. Ovoj kompaniji pridružio se u sezoni 2013/14, da bi već u narednoj bio pozvan da se vrati u Semperoper, u statusu prvaka. Redovan je učesnik najprestižnijih svetskih festivala i gala nastupa.
Njegov repertoar obuhvata veliki broj uloga u klasičnim i savremenim baletskim delima, sarađivao je sa najuglednijim koreografima današnjice i osvojio brojne prestižne baletske nagrade. Gostovanje Simona u Narodnom pozorištu realizovano je uz podršku ambasade Mađarske u Beogradu.

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

DIRLjIVO: Objavljena Halidova prepiska sa direktorom klinike (FOTO)
PEVAČ Halid Bešlić oporavlja se nakon što je završio u bolnici zbog zdravstvenih problema. Vest o njegovoj bolesti zabrinula je mnoge obožavaoce i estradne ličnosti, među kojima je Halid cenjen i omiljen, a sada se oglasio i zastupnik u NSRS i direktor Univerzitetskog-kliničkog centra RS Vlado Đajić.
19. 09. 2025. u 15:33
Komentari (0)