TRAGIKOMEDIJA SAVREMENE TEMATIKE: "Srbija ol inkluziv“ u pozorištu u Kikindi (FOTO)
Svoju 345. premijeru Narodno pozorište u Kikindi priprema za petak uveče. Tada će pred publikom biti predstava „Srbija ol inkluziv“, koju po tekstu Vladimira Đurđevića, režira Marko Misirača.

Foto: NP Kikinda
Komad je tragikomedija, najavljuje reditelj, savremene tematike i biće pravo iznenađenje za publiku. Govori o srpskoj seoskoj porodici koja se bori da preživi u vremenu krize.
- Predstava se, na mnogo nivoa, ali ne banalno i dnevnopolitički, bavi temama vremena u kojem živimo i nosi duboku poruku. Jedno od glavnih pitanja je ono koje se tiče naše tradicije Na suptilan način osvetljava savremeno društvo, prepoznajući njegove izazove. Tekst je napisan pre šest, sedam godina, a mnoge stvari koje su naznačene, sada se ostvaruju – rekao je Misirača, koji prvi put sarađuje sa kikindskim pozorištem.

Foto: NP Kikinda
U predstavi „Srbija ol inkluziv“ igraju glumci kikindskog ansambla: Nikola Joksimović, Mina Stojković, Miljana Kravić, Branislav Knežević i Vladimir Maksimović i gostujući glumci: iz Subotice Milan Vejnović i iz Pančeva Luka Jovanović Dživdžanovski.
V.d. direktora kikindskog pozorišta Brane Marijanović se nada da će nova predstava imati dug život pred publikom. Scenografiju za ovaj komad potpisuje Vladimir Pavlović, kostime je kreirala Tatjana Radišić, a muziku je uradio Luka Jovanović Dživdžanovski. U predstavi su korišćeni tekstovi pesama „Srpska zemlja“ Veljka Petrovića, „Tuđoj krvi“ i „Mladost“ Milutina Bojića i „Imade vas mnogo...“ Alekse Šantića.

Foto: NP Kikinda
Premijera u petak je u 20 sati, a prva repriza u utorak, 25. februara. Pripremu je finansijski pomogao Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama.

"POJEDOH SE ŽIV, IZLUDE ME TO" Vučić o otvaranju auto-puta do Požege: To su već foliranja i glupiranja, krajnji rok do ponedeljka
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je iz Čačka o otvaranju auto-puta do Požege.
03. 07. 2025. u 11:49

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

TO JE GLAVNI IZVOR PRIHODA: Evo čega Toni nije hteo da se odrekne nakon razvoda od Dragane
DRAGANA je ostala vlasnica televizije i dvorca u Beču.
03. 07. 2025. u 08:04
Komentari (0)