SVEMIRSKE MAPE OD OBLUTAKA: Slike Dragana Stojkova na izložbi "Autobiografija u boji" Dragana Stojkova
05. 03. 2025. u 18:51
NAŠ ugledni slikar Dragan Stojkov, izložbu kojom će se predstaviti u četvrtak, 6.marta, od 19 časova u Muzeju "Cepter", naslovio je "Autobiografija u boji". Ovu postavku činiće njegovi radovi nastali u poslednjih pet godina, od 2020. pa do ove godine.
Povezane vesti

SLIKE KOJE SADRŽE VIŠE NEGO ŠTO U VID STAJE: Dela Branislava Mihajlovića, na izložbi "Odrazi" u Galeriji "Cepter"
OPAŽANjE, sećanje i mašta na platnima Branislava Mihajlovića, kako tvrdi istoričar umetnosti Savo Popović, još mirišu na okean i vetrove. U to će moći, da se od 10. aprila u 19 časova, u Muzeju "Cepter", uvere posetioci izložbe nazvane "Odrazi", umetnika koji od 1992. godine živi i radi u Kaškaišu pored Lisabona.
08. 04. 2025. u 17:41
Najnovije iz rubrike

POGLED ISKOSA: Sećanje na velikana
PET godina je prošlo od odlaska poslednjeg velikog srpskog istoričara umetnosti Stanislava Staše Živkovića (1923-2020).
16. 04. 2025. u 08:00

ODLAZAK DAVIDA: Preminuo pisac, esejista i scenarista
KNjIŽEVNIK Filip David (1940-2025) preminuo je juče ujutru, saopštilo je Udruženje za kulturu, umetnost i međunarodnu saradnju Adligat, čiji je bio član i osnivač.
16. 04. 2025. u 06:15

IN MEMORIAM - MARIO VARGAS LJOSA: Odlazak i poslednje latinoameričke književne zvezde
BOŽANSKI nadaren pripovedač, pre svega. Tako su ga opisali članovi švedske Akademije obrazlažući Nobelovu nagradu za književnost koja je te 2010. otišla u ruke Maria Vargasa Ljose, perunaskog pisca koji je preminuo prekjuče u rodnoj Limi, a ne u Španiji čiji je državljanin i stanovnik bio tokom velikog dela života.
15. 04. 2025. u 18:54

PRIZNANJE ZA "VETRE,PRIČAJ SA MNOM": Film Stefana Đorđevića osvojio glavnu nagradu na 38. Bolzano Film Festivalu u Italiji
NA upravo završenom 38. izdanju Bolzano Film Festivala Bozen (BFFB) u Italiji, međunarodni žiri dodelio je Glavnu nagradu za najbolji film u takmičarskom programu ostvarenju "Vetre, pričaj sa mnom" u režiji Stefana Đorđevića.
15. 04. 2025. u 17:34

PAS I NJEGOVO MESTO U SRPSKOJ KULTURI: Predavanje akadeimika LJubinka Radenković, u Svečanoj sali ogranka SANU u Novom Sadu
AKADEMIK Ljubinko Radenković će u sredu, 16. aprila u 18 časova, u Svečanoj sali ogranka SANU u Novom Sadu (Platoneum, Nikole Pašića 6) govoriti na temu "Pas u slovenskoj narodnoj kulturi".
15. 04. 2025. u 15:42
Komentari (0)