NADREALISTI DONELI "PAVLA VASIĆA": Ugledna nagrada pripala dr Lovorki Magaš Bilandžić, dr Dijani Metlić i mr Jeleni Perać
NAGRADA Pavle Vasić - koju ULUPUDUS dodeljuje za tekstove iz oblasti primenjene umetnosti i dizajna objavljene u svim vrstama stručnih publikacija (monografije, knjige, zbornici), kao i teoretske i kritičke radove o primenjenoj umetnosti objavljene u medijima, ili autorske izložbe uz odgovarajući stručan tekst - za 2024. pripala je dr Lovorki Magaš Bilandžić, dr Dijani Metlić i mr Jeleni Perać.

Foto promo
One su ugledno priznanje dobile za katalog izložbe "Zadržano bekstvo nadstvarnosti: fotografija u beogradskom nadrealizmu" u Muzeju primenjene umetnosti u Beogradu. Žiri u kome su bili dr Ana Ereš, (predsednik), Biljana Crvenković i mr Anica Tucakov, odluku je doneo jednoglasno.
Sam čin dodele nagrade, predviđen za 12. mart, u Svečanoj sali Rektorata Univerziteta umetnosti se odlažen je do daljeg.

DRAMA NA NEBU: Zemlja koja se graniči sa Srbijom digla borbene avione zbog ruskih dronova
U RUMUNIJI je bila proglašena vazdušna uzbuna u okrugu Tulča zbog masovnog napada ruskih dronova na Ukrajinu, saopštilo je danas rumunsko Ministarstvo odbrane.
02. 07. 2025. u 11:13

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

CECI IZA LEĐA: "Arkan joj je slao novac preko mene - 30.000 maraka busom, ja u ŠOKU"
ŽELjKO Ražnatović Arkan slao je po Kristijanu Goluboviću novac bivšoj supruzi Nataliji i deci bez Cecinog znanja, tvrdi Golubović.
02. 07. 2025. u 16:48
Komentari (0)