ANIMIRANI FILM ZASNOVAN NA HIT ROMANU: "Ja sam Akiko" niže uspehe i na platnu
ANIMIRANI film "Ja sam Akiko", zasnovan na istoimenom hit romanu Stefana Tićmija, već niže uspehe - jednoglasnom odlukom žirija proglašen je najboljim dečjim filmom na Evropskom festivalu animiranog filma Balkanima, dok međunarodnu premijeru ima na prestižnom Festivalu animiranog filma u Lisabonu (MONSTRA), gde je selektovan za takmičenje "MONSTRINHA 2025" u kategoriji kratkih filmova za decu uzrasta od tri do pet godina.

FCS
Takođe, zvanično je uvršten u program Tricks for Kids na Međunarodnom festivalu animiranog filma u Štutgartu (ITFS).
Režiju i montažu potpisuje Damir Romanov, koji je zajedno sa Stefanom Tićmijem radio i na scenariju. Za muziku su bile zadužene Ljubičice, dok su glavni animatori Ana Jelić, Sandra Marić, Tamara Maksimović i Fedor Marić.
Glasovne glumice su Maša Dakić kao Akiko i Mirjana Trebinjac kao učiteljica. Dizajn zvuka kreirali su Petar Stevanović i Vuk Stevanović, dok je za specijalne efekte bio zadužen Nikola Stepković.
Vizuelni identitet filma oblikovali su art direktori Sonja Varga i Nikola Stepković, dok su koproducenti Mladen Đukić i Bojana Pavić iz AEON Production (BiH). Projekat je realizovan uz podršku Filmskog centra Srbije i Audio-vizuelnog centra Republike Srpske.
Film prati neobičan školski dan devojčice Akiko, koja svet posmatra drugačijim očima i čija nesvakidašnja mašta budi kreativnost u celoj učionici, pa čak i kod stroge učiteljice.
Nastao je prema nagrađivanom romanu Stefana Tićmija (Stefan Mitić), koji je 2019. uvršten i na prestižnu listu Međunarodne biblioteke za mlade u Minhenu kao jedna od 200 najboljih dečjih knjiga na svetu. Akiko je inspirisala mnoge umetnike, pa tako njen lik krasi mural od skoro 400 kvadratnih metara u Beogradu.
U stvaranju ovog izuzetnog filma učestvovala je talentovana ekipa predvođena producentskom kućom To Blink Animation iz Srbije, na čijem su čelu producenti Andrijana Sofranić Šućur i Vojin Vasović. Svetsku distribuciju filma obezbeđuje Bear With Me Distribution iz Slovačke.

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)