MILAN PRODAN U ULOZI MIĆE: Poznati tenor prvi put u operi "Ero s onog svijeta" na sceni SNP
U KOMIČNOJ operi "Ero s onog svijeta", u utorak 8. aprila, na Sceni "Jovan Đorđević" Srpskog narodnog pozorišta, prvi put će se pojaviti poznati tenor Mladen Prodan u ulozi Miće.
foto M.Erdelj
- Gotovčeva opera "Ero s onoga svijeta" donosi priliku za nov doživljaj dela. Komičan libreto podloga je za zamršenu scensku radnju koju postavlja i rešava momak iz naroda, britkog uma i brzih poteza. Umilna melodika Đulinih arija, žovijalnost Mićinih scena, dinamičnost Dominih i Markovih dueta, prostosrdačnost Siminih scena sa ženskim horom, snaga horskih nastupa na seoskom vašaru delovi su uzbudljive celine koju izuzetno bogatom, kontrastnom i efektnom orkestracijom podvlači orkestarski part - ističe Dragana Radaković, direktorka Opere SNP.
Originalna režija, maštovita scenografija i kostimi, dodaje Radakovićeva, uobličili su delo na premijeri 2003. godine, pa nije iznenađenje što ova predstava i danas pleni vizuelnim utiskom koji u finalnoj numeri "Oro", sa učešćem baletskog ansambla poprima, čak, obrise spektakularnosti:
- Interesantno je pratiti kako ovo vanredno zanimljivo delo prima nova generacija vokalnih i instrumentalnih izvođača, ali i mlada operska publika. Zato nestrpljivo iščekujem da zajedno oživimo likove i atmosferu koja će svima pričiniti radost i izmamiti osmeh u izvanrednom izvođenju, po prvi put tenora Mladena Prodana.
U opera u tri čina ( dirigent Željka Milanović) učestvuju i Strahinja Đokić,Marina Pavlović Barać, Maja Andrić,Luka Jozić, Jovan Pejić i Vera Zečević, kao i solisti Baleta - Nikola Stamenović i Zoran Trifunović.
Preporučujemo
DžEJN OSTIN KAO „VELIKA SESTRA” MIR-JAM: Kako je jedna Engleskinja osvojila srpska srca
19. 02. 2026. u 16:49
LEPOTI JE POTREBNO DA TRAJE: Muzičar Dado Topić govorio u "Masterklasu":
18. 02. 2026. u 21:03
SVEČANO OTVARANjE IZLOŽBE „PEĆKA ŠKOLA – MESTO RAZVOJA, VEŠTINA I ZNANjA“
18. 02. 2026. u 16:58
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)