PREMIJERNA MIZETA U "BOEMIMA": Sopran Vesna Đurković prvi put u poznatoj Pučinijevoj operi
U OPERI Đakoma Pučinija "Boemi" koja je na repertoaru 10. maja na Velikoj sceni Narodnog pozorišta (pod dirigentskom upravom Aleksandra Kojića) - ulogu Mizete prvi put pevaće solistkinja Opere nacionalnog teatra Vesna Đurković.
foto N.Babić
- Veoma volim ovu operu i tu ulogu koja se tumači s lakoćom, jer je pitka i vedrog karaktera. Mizeta je jedna od prvih rola za koje sam bila angažovana nakon završetka studija: tri sezone sam je pevala u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu. Više puta sam gledala produkciju Narodnog pozorišta koja je klasično postavljena, u prelepim kostimima i scenografiji, i veoma se radujem što ću je od sada igrati i u svojoj matičnoj kući - kaže Vesna Đurković.
Libreto je nastao prema romanu "Slike iz života boema" Anrija Miržea, a napisali su ga Luiđi Ilika i Đuzepe Đakoza. Nastupaju i Stevan Karanac, Vladimir Andrić, Ljubodrag Begović, Vuk Matić, Evgenija Jeremić Pokrajac, Darko Đorđević, Mihailo Šljivić, Predrag Gligorić i Slobodan Živković.
"Boemi" su premijerno izvedeni 21. juna 2000. godine, pod dirigentskom upravom Bojana Suđića i u režiji Predraga Protića.Koncertmajstor je Edit Makedonska, a šef Hora Nina Fuštar.Scenografiju je uradio Boris Maksimović, a kostime Ljiljana Dragović.
Preporučujemo
42. NUŠIĆEVI DANI U SMEDEREVU: Nušićeva nagrada za životno delo Tanji Bošković
16. 12. 2025. u 10:09
ZELENSKI SA PRVE LINIJE FRONTA POSLAO PORUKU OČAJA: Rusa je sve više i više! Situacija teška i komplikovana
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski je izjavio da je situacija na frontu teška i komplikovana i da se povećava broj ruskih snaga.
20. 12. 2025. u 07:09
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (0)