SEDAM DANA PRESTONICA PISANE REČI: Nedelja "Kaleidoskopa kulture" u Novi Sad dovodi domaće i strane pisce
LAUREATI književne nagrade koju dodeljuje NIN, Slobodan Tišma i Aleksandar Gatalica, kao i novosadski autor proze i poezije Laslo Blašković i književnik, kritičar i urednik Franja Petrinović, te evropski priznati, višenagrađivani Dejan Tiago Stanković, Isabel Veri, Loran Seksik, Barbi Marković, Veronika Murek samo su neki od književnika zbog kojih će Novi Sad u narednih sedam dana biti sinonim za evropski centar književnosti.
Foto V. Danilov
Kulturne stanice Svilara, Eđšeg, Karavan ugostiće 20 stranih i 70 domaćih pisaca, kao i preko 30 muzičara i tako zaustaviti Novi Sad na momenat, jer je vreme za knjigu.
- Nedelja "Kaleidoskopa kulture" koja traje do 25. septembra, posvećena je predstavljanju raznolikosti domaće književne scene, povezivanju domaćih i evropskih autora, otkrivanju novih mesta i novih formata za književne događaje, decentralizaciji kulture kao i razvoju publike - kažu organizatori ovog jedinstvenog praznika pisane reči.
Još jedan festival
NEDELjI književnosti kulture pridružuje se i Međunarodni novosadski književni festival od 21. do 25. septembra, koji će okupiti više od 30 pisaca iz Srbije, 10 stranih pisaca i 30 muzičara.
Ovoga puta, zbog mera predostrožnosti usled virusa korona književne događaje publika će moći da prati i onlajn, putem sajta "Kaleidoskopa kulture", kao i Jutjub kanala "Novi Sad 2021.
Foto promo
U utorak 22. septembra u 19 sati plato ispred "knjižare koja svira", Bulevar Books-a biće prepušten mladim pesnikinjama Radmili Petrović i Maši Seničić u okviru programa "Knjiške večeri Milana Mumina", uz čitanje poezije na engleskom i srpskom, svirku, uslediće razgovor sa Zlatom Mikljom.
U petak, 25. septembra (19 sati) u Kulturnoj stanici Svilara na književnoj večeri govoriće Slobodan Tišma, Milan Tripković, Marijana Čanak, Andrea Popov Miletić, Franja Petrinović i Laslo Blašković.
Preporučujemo
NAGRADA "ĐURA JAKŠIĆ": Narodna biblioteka iz Srpske Crnje 65. put raspisala konkurs
09. 03. 2026. u 14:32
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)