U NOVOM BROJU ČASOPISA "KULTURA": O negovanju darivanja i predstavama ljudskog tela u hrišćanstvu
NOVI broja časopisa "Kultura" obrađuje dve teme - "Institut legata i kulturna politika u Srbiji" i "Estetika tela u hrišćanstvu". Urednica teme posvećene činu dobročinstva, dr Jadranka Božić, smatra da bi "kulturnom politikom trebalo negovati kulturu darivanja, kao i poštovanje prema darodavcima ali i spram požrtvovanosti čuvarnih prenosilaca kulturnih dobara".

Časopis Kultura
Drugi temamt 167. broja "Kulture" u uredili su docent dr Vladimir Kolarić i Blagoje Pantelić. Oni naglašavaju da "svaki estetički pristup ljudskom telu u hrišćanstvu mora podrazumevati svest o celini ljudskog bića, iako je jedino telo ono što je neposredno čulno opažljivo i time estetski spoznatljivo i umetnički predstavljivo".

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

PROGLAŠENO VANREDNO STANjE U SLOVAČKOJ: Dato uputstvo i za Srbiju,Austrija ZATVORILA 20-ak graničnih prelaza da spreči širenje slinavke i šapa
MINISTARSTVO poljoprivrede Srbije apelovalo je nedavno na sve stočare, veterinare i druge aktere u sektoru stočarstva da preduzmu sve neophodne mere kako bi sprečili potencijalni unos bolesti slinavke i šapa u Srbiju i budu maksimalno odgovorni.
08. 04. 2025. u 14:48 >> 18:42

PREGLASNI DOK VODE LjUBAV Komšije Mime Karadžića htele da sazovu savet: "Viđamo Mimu, starog vuka, kako da ne"
GLUMAC Mima Karadžić uživa već neko vreme sa četiri decenije mlađom Natašom Stanić.
08. 04. 2025. u 12:13
Komentari (0)