SRPSKA LIGA: Zabraniti emitovanje propagandnog filma Mila Đukanovića
ALEKSANDAR Đurđev, predsednik Srpske lige se oglasio povodom propagandnog filma "Svjedok Božije ljubavi". Izjavu prenosimo u celosti:

Foto: Medija centar Beograd
- Država Srbija i nadležno Ministarstvo kulture, mora pod hitno da zaustavi dodatno širenje antisrpske histerije i promovisanje ideja, sada već bivšeg, režima Mila Đukanovića, posredstvom propagandnog filma televizije Crne Gore, pod nazivom ''Svjedok Božije ljubavi'', u kome otvoreno ponižava i vređa Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i crnogorsko-primorskog mitropolita Amfilohija, tako što će zabraniti njegovo prikazivanje na regionalnom festivalu televizijskih minijatura ''Pres vitez'' i tako odbraniti čast naše zemlje i kompletnog srpskog naroda - izjavio je Aleksandar Đurđev, predsednik Srpske lige (SL).
- Nedopsutivo je da dozvolimo da Đukanovićevi propagandisti, uopšte i učestvuju na pomenutom Festivalu, i da u Srbiji, naočigled naših građana vređaju SPC, njeno sveštenstvo i iskrenu borbu Srba u Crnoj Gori, ali i svih ostalih vernika Srpske pravoslavne crkve koji su branili svetinje i slobodu veroispovesti koju ime je uskratio taj isti Milo Đukanović – ističe Đurđev, dodajući da je očigledno da odlazeći crnogorski režim ne želi da se pomiri sa trenutnom političkom situacijom i da čini sve da nastavi sa kampanjom poniživanja srpskog naroda i Crkve.
Preporučujemo

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

PRILAZE MU JEDAN PO JEDAN: Joca Amsterdam iz zatvora stigao na sahranu Rutovića (VIDEO)
DA SE oprosti od Željka Rutovića stigao je i Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam.
07. 04. 2025. u 13:36
Komentari (0)