ILIĆEVA U PARIZ, ČAKIJEVA U PEKING? Ko su novi rukovodioci kulturnih centara
ZA oba kulturna centra koja trenutno Srbija ima u svetu, kako "Novosti" nezvanično saznaju, uskoro bi trebalo da budu imenovani novi rukovodioci: onaj u Parizu, namenjen je Ani Ilić, višoj savetnici predsednice Vlade za digitalne i kreativne industrije i turizam, a pekinško predstavništvo - slikarki Gali Čaki.
Foto Printskrin
Pre ulaska u državnu upravu, u kojoj je prvo bila šef kabineta Ane Brnabić, u to vreme ministarke za državnu upravu i lokalnu samoupravu, Ana Ilić, po profesiji diplomirani pravnik, osam godina bila je izvršni direktor Srpske filmske asocijacije. Ova organizacija se uspešno bavila promovisanjem Srbije kao konkurentne destinacije za filmska i TV snimanja, pod brendom Film in Serbia.
Ana Ilić, Foto Printskrin
Mlada slikarka Gala Čaki, rođena 1987. u Ečki, stekla je doktorat na beogradskom FLU, pre tri godine.
Član je međunarodne organizacije Art Link Us, čije je stecište u gradu Ehime, u Japanu, a ima iskustvo izlaganja na bliskom i dalekom Istoku.
U Ministarstvu spoljnih poslova, koje imenuje direktore naših kulturnih centara, pokušali smo juče da dobijemo potvrdu ili demanti ove informacije, ali smo ostali bez odgovora.
Preporučujemo
NOVOGODIŠNjA ČAROLIJA UZ CIRQUE DU SOLEIL: 20 odsto popusta na predstavu „OVO“
26. 12. 2025. u 12:45
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)