PO OVOME ĆEMO PAMTITI IVANA BEKJAREVA: Legendarni glumac zauvek će živeti kroz svoje uloge
POZNATI srpski glumac Ivan Bekjarev preminuo je danas u 74. godini.
Foto P. Milošević
Ivan Bekjarev, legenda srpskog glumišta, rođen je u Beogradu 6. aprila 1946. godine.
Posle završetka osnovne škole, Ivan je upisao Šestu beogradsku gimnaziju, a zatim i Fakultet dramskih umetnosti.
Prvu ulogu na filmu odigrao je 1967. godine, u filmu "Bokseri idu u raj".
Odigrao je više od 150 uloga u pozorištu, od čega oko 60 u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, gde je 33 godine bio član.
Odigrao je veliki broj uloga u TV dramama i kultnim serijama kao što su "Bolji život" i "Srećni ljudi", kao i u veoma gledanim serijama "Otpisani", "Više od igre", "Kraj dinastije Obrenović" i drugima.
Snimio je preko 50 filmova u bivšoj SFRJ, Srbiji, Danskoj, Italiji i dr. Za doprinos izabran je za člana Akademije za filmsku umetnost i nauku (AFUN).
Imao je i veći broj svojih šou programa na raznim televizijama. Takođe, igrao je i pevao glavne uloge u mnogim kabareima i mjuziklima, operetama i dr.
Osvojio je veliki broj nagrada, a poslednju "Zlatni ćuran za životno delo" na Danima komedije u Jagodini 2016. godine.
Poslednju ulogu ostvario je u filmu "Bilo jednom u Srbiji" reditelja Petra Ristovskog.
Preporučujemo
DARKO BAJIĆ SE VRAĆA POZORIŠTU: Predstava „Rejting tajm“ u produkciji Fondacije Mozzart
12. 05. 2026. u 13:00
BIVŠA PORTPAROLKA ZELENSKOG: On najverovatnije koristi drogu, sve što kaže je laž (VIDEO)
VLADIMIR Zelenski najverovatnije koristi drogu, sve što govori je manipulacija ili laž i predstavlja najveću prepreku miru i opstanku Ukrajine, izjavila je Julija Mendel, bivši pres-sekretar ukrajinskog predsednika.
12. 05. 2026. u 14:48
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)