NEDELJA PROĐE - SINIŠA PAVIĆ: Doba koje gasi osmehe
Prvo i najvažnije pitanje koje postavljamo jedni drugima u vreme planetarne katastrofe zbog virusa korona jeste: kako je zdravlje?
Siniša Pavić / Foto V. Danilov
To smo na početku razgovora pitali našeg čuvenog scenaristu Sinišu Pavića. Nalazimo ga, kao i uvek, u Vlasotincu, gde piše nastavak serije "Junaci našeg doba".
- To više nije kurtoazno pitanje, već rezultat stvarne brige za zdravlje ljudi koje znamo i o kojima brinemo. Hvala na pitanju, dobro sam.
* Kako se čuvate od ovog velikog zla?
- Izbegavam ono što najviše volim u životu, a to je kontakt i druženje sa ljudima. Ako mogu da savetujem, rekao bih našim ljudima da poštuju pravila života u ovo doba što je više moguće.
* Unutrašnji mir našli ste u Vlasotincu, izgleda.
- Mir sam, ako ga uopšte ima, našao u zajedničkom radu i životu sa suprugom i prijateljima koje sam ovde stekao. Nadam se da će biti prilike da se sa prijateljima više družim kada sve ovo prođe.
* Da li ovo vreme može da vam bude inspiracija za rad?
- Ne. Ovo je doba ugasilo osmehe na licima ljudi.
* Pišete nastavak "Junaka našeg doba", najgledanije TV serije u prošloj godini.
- Upravo sam u tom poslu, i nadam se da ću ga uspešno privesti kraju. Ali to je doba kome ćemo se vratiti kada se završi vreme korone.
* Nastavku serije, čini se, najviše će se obradovati glumac Milan Vasić.
- On je posvećen poslu. Veliki je talenat i skroman čovek. Po mom mišljenju jedan je od dva ili tri naša najbolja glumca.
* Ko su junaci ovog doba?
- Pravi junaci su lekari, koji ponekad daju i sopstveni život da bi spasli živote drugih. Biti junak znači posao obavljati savesno, a to ovi ljudi svakako čine.
* Kada za pitanje pozajmimo naslove vaših serija "Bolji život" ili "Srećni ljudi", kako danas stojimo na tom planu?
- Kažu da je smeh sposobnost da se život gleda sa humorom, i nešto što pripada samo čoveku. Zaboravlja se, međutim, na stid, koji takođe poseduje samo čovek, i to ne svaki, već samo onaj koji u sebi ima moralno jezgro i savest, koji rastu na čvrstoj i jakoj kičmi. Sve je više razloga da osetimo stid, a njega je sve manje.
* Šta vam je još obeležilo proteklu nedelju mimo pisanja?
- Zasada smo još u dobu korone. Nedelju mi ne obeležava samo gubitak ljudi značajnih za zemlju i verujuće ljude, već i gubitak dragih saradnika koje ćemo dugo pamtiti. To su režiser Mića Milošević i glumac Ivan Bekjarev.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (1)