VELIKI JUBILEJ „NEKI TO VOLE VUĆE“: Tri decenije čuvni mjuzikl na sceni Pozorišta na Terazijama
POVODOM tri decenije od premijere mjuzikla „Neki to vole vruće“ u postavci Soje Jovanović, („prve dame pozorišne i filmske režije”), Pozorištu na Terazijama će na taj dan, 27. Decembra , izvesti jednu od najdugovečnijih predstava u Beogradu.
Promo
Da podsetimo, kada se naš jedini muzički teatar posle rekonsturkucije vratio na sadašnju adresu, predstavu su po orignilnaoj režiji obnovili glavni glumci iz Sojine podele, Rade Marjanovic i Svetislav Bule Goncić, i nastavaili u njoj da igraju do naših dana.
Ovih trideset godina mi je brzo prošlo. Ne žalim i raduje me saznanje da je mnogo generacija izraslo uz našu predstavu . To je bila naša dužnost, da održimo uspomenu na veliku Soju Jovanović – reći su Radeta Marjanovića. - Uzgred, sada mnogo bolje razumem žene. Biti u njihovoj koži i na visokim štiklama (barem onih tri sata u predstavi), tokom trideset godina, veliko je iskustvo.
Svetlislav Bule Goncić, ovim povodom, ističe da mu je Pozorište na Terazijama pružilo čast i zadovoljstvo da sa publikom uživa u predstavi sve ove godine.
Velika zahvalnost celom ansamblu koji živi sa predstavom, posebno onima koji nisu više sa nama ali su u našim mislima, svim kolegama u skoro 500 izvođenja, a posebno velika ljubav prvoj Puslici, Ivani Mihić i, naravno, dugogodišnjem nosiocu repertoara Pozorišta na Terazijama, mom drugu i saputniku, Radetu Marjanoviću.
Iz ovog teatra poručuju da će putem svojih društvenih mreža, u preostalom delu meseca, sa publikom podeliti sadržaje u kojima ćemo videti zašto je Soja Jovanović rediteljka koja je „obeležila epohu“, kako je stvarala umetnost ispunjenu optimizom i publici uvek nudila smeh koji je smatrala nasušnim, šta su njeni savremenici (kroz anegdote), govorili o njoj,a biće tu i inserti sa prve postavke ove predstave.
U lajv uključenju na pozorišnom instagram profilu, pojaviće se glavni akteri mjuzikla „Neki to vole vruće“ koji će ispričati kako se spremala predstava…
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
REČ JE NAŠ OBRAZ PRED BOGOM: Nagrada "Stevan Raičković" uručena Slobodanu Ristoviću
10. 07. 2026. u 23:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)