PERO ZUBAC DOBIO NAGRADU "BIBLIOS" : Pesnik za antologije
NA SAMOM kraju prošle godine pesniku Peri Zupcu pripala je nagrada "Biblios", za celokupno stvaralaštvo, koju je ustanovila Biblioteka "Vlada Aksentijević" u Obrenovcu.

Bibloteka Vada Aksentijević
U obrazloženju žirija (Miladin Tošić, predsednik, Ivan Jegorović, dramski pisac, Sanja Tatomir, predstavnica izdavačke kuće "Vulkan" i Vukašin Ljuština, direktor biblioteke "Vlada Aksentijević"), između ostalog se ističe da generacije pamte i citiraju stihove Zupca iz čuvene poeme "Mostarske kiše", ali i mnoge druge, koji su neizbežni deo svake antologije jugoslovenske i srpske književnosti.

ČETIRI ZEMLjE EU ODBILE TRAMPOV PLAN: Neće da kupuju američko oružje za Ukrajinu!
ČETIRI evropske zemlje odbile su da učestvuju u projektu predsednika SAD Donalda Trampa o kupovini američkog oružja za Ukrajinu.
16. 07. 2025. u 14:12

BEBA IZ SRBIJE SE UGUŠILA NAOČIGLED RODITELjA: Nezapamćena tragedija na Halkidikiju
BEBA iz Srbije, stara svega 13 meseci, iznenada je izgubila život u jednom ugostiteljskom objektu na Halkidikiju. Kako navode grčki mediji, ova nezapamćena tragedija odigrala se pred očima detetovih roditelja.
16. 07. 2025. u 14:33

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)