UŽIVAJTE U KONCERTU NA SAVINDAN: Nastup Beogradskog gudačkog kvareta u okviru ciklusa „Muzikom kroz muzej“
ISTORIJSKI muzej Srbije sutra, na praznik Svetog Save, organizuje besplatni onlajn koncert "Beogradskog gudačkog kvarteta", a publika može da ga prati na "Jutjub" kanalu i "Fejsbuk" stranici ove ustanove.
IMS
Koncert se realizuje u okviru ciklusa "Muzikom kroz muzej" i, budući da se prikazuje na Savindan - numera iznenađenja biće inspirisana praznikom posvećenim Svetom Savi, saopšteno je iz Istorijskog muzeja Srbije. Na programu su dela kompozitora Georga Fridriha Hendla, Aleksandra Borodina, Đuzepea Verdija, Dejana Despića, Bele Bartoka, Stivija Vondera i Astora Pijacole.
Snimke koncerata kamernih ansambala "Duo perfeto", "Duo moderato" i "Damar", kao i koncert saksofoniste Milana Savića uz klavirsku saradnju Ukija Ovaskainena, koji su realizovani u prethodnom periodu, zainteresovani građani mogu da pronađu na "Jutjub" kanalu Istorijskog muzeja Srbije.
Zbog aktuelne epidemiološke situacije izazvane virusom korona Istorijski muzej Srbije će u narednom periodu aktivnosti, prevashodno, usmeriti na organizovanje besplatnih onlajn sadržaja, kao što su koncerti, predavanja i virtuelne ture kroz izložbe.
Koncert na Savindan je najavljen za 19.00 časova, a održava se pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Srbije.
Preporučujemo
SVETOSAVSKI KONCERT: U Kripti Hrama Svetog Save nastupa hor Dečijeg Kulturnog centra
25. 01. 2021. u 15:01
NASTAVAK PROSLAVE JUBILEJA: Grupa "Negativ" 13. februara u "Kombank dvorani"
22. 01. 2021. u 10:24
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
HTELA DA OPROSTI PRELjUBU? Šta se stvarno desilo između Ane i Bastija
ŠTA se stvarno desilo između Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera?
13. 02. 2026. u 07:51
Komentari (0)