PISAC Milan Milovanović ovogodišnji je dobitnik nagrade "Branislav Nušić" na 41. anonimnom konkursu za najbolju dramu - saopštilo je Udruženje dramskih pisaca Srbije (UDPS) iz Beograda, osnivač nagrade.
Povezane vesti

INTERVJU Isidora Minić: Grabeći za karijerama i novcem, udaljili smo se jedni od drugih
U VANREDNOJ sezoni i između dva "zatvaranja" pozorišta, Isidora Minić uspela je da na matičnoj sceni Ateljea 212 premijerno odigra dve predstave ("Dabogda te majka rodila" i "Ruska smrt"), i započne probe treće - komad Florijana Zelera "Sin", u režiji Ane Tomović.
17. 01. 2021. u 14:00

VIZIJE SVETA”NA IVICI”: Novi projekti u Bitef teatru bave se onim što nas čeka u budućnosti
NOVA pozorišna sezona Bitef teatra nosi slogan „Na ivici“ i fokusira se na pojmove transhumanizma i posthumanizma, novim naslovima istražujue vizije sveta koji nas čeka, ali i eksperimentiše na formalnom planu sa dehumanizacijom izvođača na sceni- kroz koreografske i druge forme, kao i kroz upotrebu robota, kiborga i avatara na sceni.
14. 01. 2021. u 14:24

MATINE U ZVEZDARA TEATRU: Repeortoar predstava za januar
BEOGRADSKA pozorišta ovog meseca “prešla” su na večernje, vikend termine, sa izuzetkom Zvezdara teatra - oni nastavljaju s matine predstavama, jer su januarski repertoar postavili u decembru (dok su važile prethodne epidemiološke mere), a ulaznice za gotovo sve predstave već su rasprodate.
02. 01. 2021. u 14:08

MAČAK U ČIZMAMA ZA NASTAVAK SEZONE: Pozorište "Bora Stanković" ponovo radi
NAKON novogodišnjih i božićnih praznika, Pozorište "Bora Stanković" u Vranju nastavlja pozorišnu sezonu.
13. 01. 2021. u 15:44

PREDSTAVA ZA NAJMLAĐE: “Slavuj i kineski car“ na repertoaru kraljevačkog pozorišta
UZ poštovanje epidemioloških mera, na repertoaru Kraljevačkog pozorišta u subotu je lutkarska predstava za decu - „Slavuj i kineski car“.
13. 01. 2021. u 14:01
Najnovije iz rubrike

IZLOŽBA „TVRĐAVE I UTVRĐENI GRADOVI“ U SMEDEREVSKOM MUZEJU: Izložda traje do 10. avgusta
U Muzeju u Smederevu otvorena je izložba pod nazivom „Tvrđave i utvrđeni gradovi Srbije“ koja će trajati do 10.avgusta.
23. 07. 2025. u 10:48

KARIJERA PUNA SKANDALA I KONTROVERZA: Ko je bio Ozi Ozborn - Princ tame o kojem će se tek pričati
LEGENDARNI muzičar Ozi Ozborn preminuo je u 76. godini.
22. 07. 2025. u 20:40

UMRO OZI OZBORN: Legendarni pevač Blek Sabata preminuo u 77. godini
Čuveni muzičar Ozi Ozborn umro je u 77. godini, a porodica je potvrdila tužne vesti.
22. 07. 2025. u 20:15

PREMINUO LEGENDARNI GLUMAC: Proslavio se u kultnoj seriji "Kuda idu divlje svinje"
GLUMAC Mirko Kraljev je preminuo je danas u 87. godini u svom domu u Splitu.
22. 07. 2025. u 19:48

LJUBICA VRANEŠ NA ČELU OPERE: Nova promena u Narodnom pozorištu
SOLISTA Beogradske opere Ljubica Vraneš postala je direktorka opere Narodnog pozorišta.
21. 07. 2025. u 20:54
Komentari (0)