NEMA "DARE IZ JASENOVCA": Objavljene nominacije za 78. Zlatni globus, evo ko je u konkurenciji za nagrade
OBJAVLjENE su nominacije za 78. Zlatni globus.
Foto A. Letić
U kategoriji najbolji film na stranom jeziku među pet odabranih kandidata nema srpskog filma "Dara iz Jasenovca" Predraga Antonijevića, ali ni bosansko-hercegovačkog Quo vadis, Aida Jasmile Žbanić.
Među kandidatima je očekivano favorit većine filmskih znalaca, danska crna komedija "Another Round" Tomasa Virtneberga, sa Madsom Mikelsenom u glavnoj ulozi. Tu su još i predstavnici Gvatemale "La Llorona", Italije "The Life Ahead", korejsko ostvarenje "Minari" i francuska drama "Two of Us".
Što se tiče nominacija za Zlatni globus u ostalim kategorijama primetna je dominacija striming giganta, sa 42 nominacije, uključujući I dva najbolje kotirana filma, "Mank" i "The Trial of the Chicago 7".
Za razliku od prethodnih godina, pa I decenija ignorisanja, ove godine žene reditelji dominiraju, sa tri od pet nominacija za najbolji film. Emerald Fenel ("Promising Young Woman"), Redžina King ("One Night in Miami") I Kloe Zao ("Nomadland") boriće se protiv muških kolega Dejvida Finčera ("Mank") i Arona Sorkina ("The Trial of the Chicago 7").
U ostalim kategorijama, kako filmskim tako i televizijskim, među nominovanima ima dosta poznatih imena, poput Entonija Hopkinsa, Nikol Kidman, Glen Klouz, Hju Granta, Donalda Saderlenda".
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (2)