"POBEDILA" POLITIKA - “DARE” NEMA U TRCI ZA OSKARA: Naš film nije nominovan za prestižnu filmsku nagradu
SADA je i zvanično - “Dara iz Jasenovca” nije ušla u izbor za Oskara.

Foto A. Letić
Američke akademije filmske umetnosti i nauke nije uvrstila naš film u trku za 93. nagradu po redu, u kategoriji za najbolji međunarodni film (International Feature Film Award).
Među 15 kandidata je zato film Bosne i Hercegovine “Kvo vadis, Aida?”, koji će se za nagradu sa stranog govornog područja boriti sa ostvarenjima Čilea, Danske, Češke, Francuske, Gvatenale, Hong Konga, Irana, Obale Slonovače, Meksika, Norveške, Rumunije, Rusije, Tajvana i Tunisa.
Podsetimo, film reditelja Predraga Gage Antonijevića „Dara iz Jasenovca" o stradanju Srba u zloglasnom ustaškom logoru izazvao je poslednjih dana mnoge reakcije.
Koji filmovi su na užoj listi kandidata za nagradu Akademije filmske umetnosti POGLEDAJTE KLIKOM OVDE.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (26)