IZLOŽBA "DRUGA STRANA" U GALERIJI "IKS VITAMIN": Od straha do uzbuđenja
BEZ svečanog otvaranja, zbog epidemioloških razloga, beogradska galerija "Iks vitamin" (Studentski trg 11) predstaviće, od 18. februara, nove radove Andree Dramićanin, na samostalnoj izložbi, pod nazivom "Druga strana" (The other side).

Galerija Iks vitamin
Umetnica se, kako zaključuje istoričarka umetnosti Ksenija Marinković, dolsedno bavi pojmom identiteta, motivima i posledicama društvene mimikrije:
- Birajući akvarel kao intuitivnu tehniku, koja negira potpunu kontrolu Dramićaninova postiže efekat sličan Roršahovom testu koji predstavlja jedan od najpoznatijih testova za dijagnostiku ličnosti. Figuraciju i temtiku koristi simbolički, sa namerom da kod posmatrača u startu izazove ambivalentne emocije: privlačnosti i odbijanja, straha i uzbuđenja - zaključuje Marinkovićeva za radove sa postavke koja će trajati do 12. marta.
Preporučujemo

POSTAVKA "NOVA SEGREGACIJA" JANE STOJAKOVIĆ: Šta nam donosi vrli novi svet
17. 02. 2021. u 21:06

RATNA SLIKA SRBIJE U DRUGOM SVETSKOM RATU: Izložba u Muzeju "21.oktobar" u Kragujevcu
17. 02. 2021. u 13:45

CEO ŠID TUGUJE ZA LEPOM MILANOM: Devojka (26) tragično preminula, danima se opraštaju od nje na društvenim mrežama
DEVOJKA Milana Mišić (26) iz Šida tragično je preminula 15. jula, a na večni počinak ispraćena je dva dana kasnije u pratnji neutešne porodice, prijatelja, rođaka i mnogobrojnih sugrađani koji se danima od nje opraštaju na društvenim mrežama.
27. 07. 2025. u 08:48

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)