TRI REVOLUCIJE 20.VEKA: Premijera predstave "Seks - Umetnost - Komunizam" 3. mart u Bitef teatru
PREDSTAVA "Seks - Umetnost - Komunizam" Bitef teatra (u režiji Bojana Đorđeva) premijerno će biti odigrana 3. marta, dok su reprizna izvođenja zakazana za naredna dva dana.
Foto: Aleksandar Danguzov
Ovaj pozorišni projekat, nastao po tekstu Tamare Antonijević, Bojana Đorđeva i Tanje Šljivar, bavi se nasleđem dvadesetog veka iz perspektive tri revolucije koje su ga obeležile i promenile čovečanstvo – revoluciji umetničke avangarde, komunističkoj i seksualnoj revoluciji.
Foto: Aleksandar Danguzov
- Za mene režiranje predstave u kojoj ne postoji jasan dramski sukob, već se dramski materijal gradi na osnovu života i dela troje značajnih intelektualaca dvadsetog veka (Margaret Diras, Pjer Paola Pazolinija i Oskara Daviča) predstavljalo poseban izazov, ali i nešto što me u teatru interesuje više od pravljenja konvencionalnog pozorišta – ističe reditelj Bojan Đođev.
Miloš Timotijević, Slaven Došlo, Đorđe Galić Vladislava Đorđević i Tamara Pjević, čine izvođački tim predstave.
Preporučujemo
POČELE PROBE “SEKS – UMETNOST- KOMUNIZAM”: Premijera planirana za 3. mart
19. 02. 2021. u 11:29
USKORO "BERAČI SNOVA": U Zvezdara teatru sve spremno za dugo očekivanu premijeru
26. 02. 2021. u 11:34
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
IRAN POSLAO JAVNU PORUKU SRBIJI: "Vi i mi smo simbol otpora i prkosa - ostaćemo jaki i ujedinjeni"
"OD BEOGRADA do Teherana, vidljiv je isti obrazac nasilja i nepoštovanja međunarodnog prava i ljudskih života."
25. 03. 2026. u 20:54
Komentari (0)