JUGOSLOVENSKO DRAMSKO POZORIŠTE: Održana prva proba predstave “Široka zemlja”
U JUGOSLOVENSKOM dramskom održana je prva proba predstave “Široka zemlja” Artura Šniclera, u režiji Marka Manojlovića.
Foto: JDP
Kako se najavljuje, pred publikom će se naći tragikomedia o krizi braka, kroz suptilnu studiju o društvenom moralu i (ne)vernosti.
Igraju: Vojin Ćetković, Marija Vicković, Branislav Lečić, Svetlana Bojković, Milica Mihajlović, Milena Vasić, Nikola Rakočević, Srđan Timarov, Tamara Šustić i Aleksej Bjelogrlić. Scenograf je Branko Hojnik, kostimograf Lana Cvijanović, kompozitor Vladimir Pejković a za scenski govor zadužena je Ljiljana Mrkić Popović. Premijera predstave planirana je za prvu polovinu maja na Sceni „Ljuba Tadić”.
Inače, “Širka zemlja” objavljena je pre sto deset godina, a u Berlinu iste godine je prvi put izvedena u Folksteatru u Beču. Šnicler je bio u zenitu popularnosti, pa je ovo njegovo delo istovremeno izvođeno na čak devet pozornica nemačkog govornog područja.
Reditelj Marko Manojlović je debitantsku predstavu “Smrt”, po tekstu Vudija Alena, režirao 2005. godine upravo na na sceni Studio JDP. U ovoj kući postavio je na scenu i predstave “Noć ubica” (2007), “Nebeski odred” (2009) i “Samo neka bude lepo” (2012).
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)