VOJVOĐANSKI FESTIVAL SLAVI JUBILEJ: Svečano otvaranje i zatvaranje možete pratiti i onlajn
JUBILARNI sedamdeseti Festival profesionalnih pozorišta Vojvodine, održaće se od 19. do 26. aprila, u nešto izmenjenom konceptu u odnosu na prethodna dva izdanja: umesto u Narodnom pozorištu „Toša Jovanović" Zrenjanin, ovogodišnji Festival izmestiće igranje odabranih predstava (selektor Slobodan Savić) u pozorišta širom vojvođanskih gradova - u Novi Sad, Suboticu, Sombor i Vršac, dok će se u Zrenjaninu, kao gradu domaćinu, svečano otvoriti i zatvoriti.

FOTO: Festival profesionalnih pozorišta Vojodine
Devet pozorišta Vojvodine, koliko ih učestvuje na ovogodišnjem Festivalu, izvešće 12 predstava - sedam dramskih i četiri za decu u takmičarskoj konkurenciji, i jednu u čast nagrađenih.
Budući da su protivpandemijske mere i dalje na snazi, odlukom Zajednice profesionalnih pozorišta Vojvodine predstave se igraju u matičnim pozorištima selektovanih predstava (prošlogodišnja selekcija preneta je na ovu godinu), dok se svečano otvaranje Festivala i promocija publikacije “70 Susreta festivala pozorišta Vojvodine" (D. Penčić Poljanski i G. Ibrajter) i zatvaranje Festivala sa dodelom nagrada održava u NP „Toša Jovanović”.
Publici koja neće moći da gleda predstave u teatrima zbog ograničenog broja mesta u salama, omogućeno je ove godine online praćenje svečanog otvaranja i zatvaranja festivala na facebook stranici NP "Toša Jovanović", na kojoj će se objavljivati i raspored igranja i Katalog Festivala, kao i Dnevnik Festivala , sa aktuelnim festivalskim dešavanjima.
Preporučujemo

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)