PREMIJERNI "MAČOR U ČIZMAMA": Komad Igora Bojovića u Pozorištu "Boško Buha"
NA repertoaru Pozorišta "Boško Buha" 29.aprila je premijerno izvođenje operete za decu "Mačor u čizmama", po tekstu Igora Bojovića i u režiji Juga Radivojevića.

Pozorište "Boško Buha"
Inače, "Mačor u čizmama" Igora Bojovića jedini je komad za decu nagrađen Sterijinom nagradom. Prethodne predstave Juga Radivojevića već su osvojile priznanja stručne javnosti ("Instant seksualno vaspitanje" učestvovalo je i bilo nagrađeno na Sterijinom pozoriju),ali i publike : "Krčmarica Mirandolina" na repertoaru je preko deset godina.
Komad "Mačor u čizmama"izvođen je u Pozorištu "Boško Buha" pre više od dve decenije, u režiji Milana Karadžića, a u predstavi je učestvovao gotovo ceo sadašnji ansambl.
Jug Radivojević je uradio i scenografiju, kostimograf je Tatjana Radišić,koreograf Milica Cerović, a kompozitori Momčilo Bajagić i Aleksandar Lokner. Igraju Aleksandar Radojčić,Nenad Nenadović, Miloš Vlalukin, Uroš Jovčić, Goran jevtić, Viktor Savić,Zoran Cvijanović,Katarina Marković, Borka Tomović i Igor Damjanović.

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

"NEMOGUĆE JE POBEĆI OD TOGA": Zdravko Čolić prvi put o optužbama da voli muškarce
POZNATI pevač Zdravko Čolić (73) poznat je po tome što svoj privatni život čuva daleko od očiju javnosti. Ipak, jednom prilikom odlučio je da napravi izuzetak i otkrije nekoliko ličnih detalja koji su iznenadili njegove obožavaoce.
06. 04. 2025. u 11:39
Komentari (0)