POČINJU RADIONICE DRAMSKOG TEKSTA I SCENARIJA: U Kulturnom centru Novog Sada posvećuju pažnju i mladim talentima
KULTURNI centar Novog Sada i ove godine organizuje pozorišne radionice za mlade na temu pisanja dramskog teksta i scenarija.
Foto: KCNS
Radionice će počevši od 15. maja u prostorijama KCNS (Katolička porta 5) biti upriličene subotom od 12 do 14 sati. Trajaće 120 minuta, a namenjene su mladima uzrasta od 16 do 20 godine. Planirana je realizacija ukupno pet radionica zaključno sa 12. junom.
- Cilj radionica je savladavanje osnovnih pravila dramskog pisanja, upoznavanje sa teorijskim okvirima, šta je drama, šta scenario, šta znače pojmovi: naracija, narativ, koji su delovi priče, kako se gradi karakter, šta je dramska struktura, šta su tema, ideja, događaj, situacija, sukob, motivacija, prepreka i slično - navode iz KCNS.
Krajnja ideja je da se svaki učesnik nakon ispraćenog ciklusa radionica osposobi za samostalno pisanje dramskih minijatura (scene, mini-drame, scenarija).
Prijave su u toku i možete se prijaviti slanjem mejla sa svojim podacima (ime, prezime, datum rođenja i kontakt telefon) na mejl scenske redakcije KCNS scenskaredakcija.kcns@gmail.com
Na radionicama će se poštovati sve preventivne mere propisane od strane Kriznog štaba i Vlade Republike Srbije, svi prisutni su u obavezi da nose masku i drže propisanu fizičku distancu u toku trajanja radionica, a na ulazu će se meriti temperatura i vršiti dezinfekcija ruku.
Preporučujemo
PREMINUO GLUMAC SAŠA ANOČIĆ: Poznati hrvatski umetnik iznenada otišao u 52. godini
05. 05. 2021. u 12:25
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)