ZAŠTO DRŽAVA NE ŠTITI ĆIRILICU: Napad na srpsko pismo i jezik dolazi iznutra, iz Srbije!
18. 05. 2021. u 08:25
JEDNO od najbolnijih mesta kolonizacije srpske kulture u socijalističkoj Jugoslaviji i proevropskoj Srbiji tiče se statusa srpskog jezika i pisma.
Povezane vesti

IMAMO TEMELJ ZA ZAŠTITU ĆIRILICE: Lingvisti na raspolaganju ako bude nove radne grupe za pisanje drugog zakona o jeziku i pismu
POTREBNO je što pre doneti zakon o službenoj upotrebi jezika i pisma. Mislim da tako i državni organi čitaju izjave koje su nekoliko puta došle s najviše adrese u državi, a ne znam kako se nisu dosad snašli u tome. Važno je reći da predlog zakona koji je urađen treba da bude osnova na kojoj će se nastaviti dalji rad. Ne verujem da država može sebi dozvoliti luksuz da baci u vodu jedan dobro pripremljen predlog, pa da počinje posao iznova. Ozbiljna država nije pačija škola.
24. 04. 2021. u 11:00

ZAŠTO DRŽAVA NE ŠTITI ĆIRILICU: Za nemačkog doktora Vebera naše je pismo bilo "odmor za oči", a danas kao da žele da nestane
ŠTALA se nalazila na vrhu brega, pokraj puta koji je povezivao nekoliko zaselaka. Bila je sva od drveta.
20. 04. 2021. u 10:10
Najnovije iz rubrike

ORKESTAR PROBISVETA U VIHORU RATA: "Novosti" na probi predstave "Balkan ekspres" u Pozorištu na Terazijama (FOTO)
U MRAKU pozorišne sale plavokosa Lili peva dobro poznatu melodiju "Daleke jecaju zvezde" na prvoj kostimskoj probi hita "u najavi" - mjuzikla "Balkan ekspres" ( s rediteljskim potpisom Darijana Mihajlovića) na sceni Pozorišta na Terazijama.
18. 04. 2025. u 23:00

POVODOM DANA PLANETE ZEMLJE: Projekcija ekološkog dokumentarnog filma TerraForma u Beogradu
POVODOM obeležavanja Dana planete Zemlje, u utorak 22. aprila, biće održana specijalna projekcija ekološkog dokumentarnog filma TerraForma u MTS Dvorani u Beogradu.
18. 04. 2025. u 14:37

NAJVEĆA I NAJSJAJNIJA PLANETA U KULTURNOJ GALAKSIJI SRBIJE: LJubimir Simović ostavio dubok trag u dramskoj literaturi i pozorištu
U TO ne treba niko više da sumnja: sa Ljubomirom Simovićem naša dramska literatura i pozorište dobili su jednog sjajnog, prvorazrednog autora. Do pre godinu dana poznat kao vrstan pesnik, Simović je "Hasanaginicom" najavio, a "Čudom u Šarganu" nedvosmisleno potvrdio, da je poeta u drami našao formu za originalan, izuzetno sugestivan, lokalno-nacionalan i intelektualno univerzalan iskaz.
18. 04. 2025. u 13:31

"DUH VEČNOSTI" OPČINIO KINEZE: Modnom fotografu Pavelu Surovom iz Kisača, u Nanjingu uručena zlatna medalja za pobedničke fotografije
IZLOŽBA Duh večnosti "Eternal Spirit - Pavel Surovy's Photographic Vision", samoukog modnog fotografa Pavela Surovog iz Kisača, opčinila je posetioce muzeja "Art Museum" u Nanjingu, glavnom gradu provincije Juangsua u Kini.
18. 04. 2025. u 12:23

TAMARA GRUJIĆ ZA "NOVOSTI": Porasla sam u mnogim stvarima, a godinama menjam živote najugroženijima (FOTO)
CILj emisije "Radna akcija sa Tamarom" autorke i voditeljke Tamare Grujić je pomaganje najugroženijim ljudima širom Srbije. Nakon prijavljivanja, koje učesnici mogu da obave sami, ili to mogu da učine njihovi prijatelji ili socijalna ustanova, sledi odabir na osnovu određenih uslova koje učesnici moraju da ispunjavaju.
18. 04. 2025. u 12:05
Komentari (0)