ZAPISI KOENA I MURAKAMI: Novi naslovi kultnih autora u "Geopoetici"
DVA nova izdanja dela kultnih autora objavila je ovog meseca "Geopoetika" - najpre "Prvo lice jednine" Harukija Murakamija u prevodu Divne Glumac, a ove nedelje i "Plamen" Lenarda Koena u prevodu Vladimira Kopicla.

Foto Promo
Tematski raznovrsne priče od kojih je sazdana zbirka "Prvo lice jednine" popularni japanski autor ispisao je, kako naslov i kazuje, u prvom licu jednine, i u kojima se mogu prepoznati modeli, likovi, teme i situacije, te (pop)kulturne reference iz njegovih prethodnih dela.
U fokusu su pojmovi koji očigledno u ovoj zreloj fazi života i stvaralaštva opsedaju jednog od najčitanijih pisaca na svetu: nestalnost smisla (u književnosti i životu) i identiteta, što je tema kojom se bavi na momente i samoironijski.
Edicija "Notni spisi" obogaćena je naslovom "Plamen", jedinstvenom zbirkom ne notnih, već mahom poetskih zapisa iz beležnica legendarnog kantautora Lenarda Koena, čiji je sin Adam u predgovoru zapisao:
- Poznavati moga oca zapravo je značilo poznavati čoveka okruženog hartijama, beležnicama, salvetama - ispisanim prepoznatljivim rukopisom - (uredno) rasutim na sve strane. Pisanje mu je bilo razlog postojanja. To je bila ta vatra kojoj je težio, najvažniji plamen koji je potpaljivao. I koji se nikad nije gasio.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

SINČINI NADENULI IME - ORJEN! Srpski reprezentativac i influenserka postali roditelji (FOTO)
JELENA i Nemanja Vico su po drugi put postali roditelji u kratkom vremenskom razmaku.
02. 09. 2025. u 13:48 >> 13:48
Komentari (0)