SVEČANOST U REKTORATU UNIVERZITETA U BEOGRADU: Srpsko zdravstvo bogatije za 39 doktora nauka
Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu i srpsko zdravstvo bogatiji su za 39 doktora medicinskih nauka, kojima su uručene doktorske diplome u Svečanoj sali Rektorata UB.

univerzitet u beogradu
Doktorske disertacije kandidata, koje su plod dugogodišnjih naučnih istraživanja i predstavljaju veliki doprinos medicinskoj struci, kao i dobrobit za zdravlje stanovništva. Ovako je doktore medicinskih nauka predstavila prodekanka Medicinskog fakulteta prof. dr Tatjana Pekmezović, koja je uz čestitke kolegama istakla:
- Nekada je doktorska disertacija bila kruna karijere i naučnog rada. Danas, ona je samo formalni dokaz da ste osposobljeni da se bavite naučno-istraživačkim radom. Zato je ovo trenutak kada bi trebalo da razmislite o svom naučnom progresu u kontekstu novih izazova u nauci, kao što su veštačka inteligencija i njena primena, tranziciona istraživanja i koncept otvorene nauke, a u sve oštrijoj konkurenciji za dobijanje projekata na domaćim i međunarodnim konkursima. Moramo odgovoriti na ove i druge izazove i ostati kompetitivni na internacionalnom akademskom prostoru, jer bez toga nema napretka. Zato vam svima želim dalji profesionalni progres i ličnu sreću, ali i da nikada ne zaboravite da pripadate korpusu od tri i po hiljade lekara i pripadnika srodnih profesija, koji na svojim diplomama doktora medicinskih nauka nose pečat Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Diplome je novim doktorima nauka uručio prorektor za međunarodnu saradnju Univerziteta u Beogradu prof. dr Ratko Ristić koji je izrazio svoje najdublje poštovanje prema instituciji Medicinskog fakulteta, kao jednom od najvažnijih i najboljih našeg univerziteta i rekao:
- Dozvolite mi da izrazim svoje poštovanje svima vama za dostignuća i dugogodišnji naporan rad na doktorskim disertacijama. Vi ste nosioci velikog znanja koje je krajnje specifično i veoma dragoceno. Od vas se mnogo očekuje i na vama je velika odgovornost. Želim vam da ono što znate i možete, upotrebiti na ličnu i dobrobit institucija u kojima radite, za ugled Medicinskog fakulteta, a ponajviše za popravljanje svih pokazatelja javnog zdravlja naroda u Srbiji.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

"SRAM VAS BILO" Na snimanju "Neretve" izbio skandal sa Brozom
BATU Živojinovića voleli su cela bivša Jugoslavija, čitava Kina pa i sam Josip Broz Tito.
06. 06. 2025. u 13:06
Komentari (0)