POLA VEKA IZUČAVANJA KINESKOG JEZIKA I U SRBIJI: Rektor Vladan Đokić sa kineskim ambasadorom Li Mingom
Ove godine navršava se pola veka otkako je zvanično počelo izučavanje kineskog jezika i književnosti na univerzitetskom nivou u Srbiji, a taj jubilej je bio jedan od povoda za prvi susret rektora prof. dr Vladana Đokića i noimenovanog amabsadora Narodne Republike Kine u Srbiji Li Minga u Rektoratu Univerziteta u Beogradu.

univerzitet u beogradu
- Iako sam u Srbiji samo četiri meseca, moja želja bila je da ostvarim direktan kontakt sa rektorom, jer je Univerzitet u Beogradu nama poznat kao izuzetno kvalitetan, tradicionalan i, čak i za kineske prilike, sa više od 90.000 studenata – veliki. Sve veći broj naših mladih ljudi želi da studira u inostranstvu, a Beograd je visoko na listi želja. Osim kvaliteta nastave i diplome, važna motivacija mladim Kinezima za dolazak u Srbiju su predusretljivost i bezbednost - rekao je ambasador Li Ming.
Među značajnijim akademskim susretima, ambasador je istakao nedavnu posetu naučnika iz Kine Institutu za nuklearne nauke Vinča, koji pripada našem univerzitetu.
Rektor Đokić je podsetio da Univerzitet u Beogradu ima zaključene sporazume o saradnji i konkretne međunarodne projekte sa čak 17 kineskih univerziteta:
- Veliko je interesovanje za kineski jezik i kulturu u Srbiji, ali i za širu naučnu i sve intenzivniju ekonomsku saradnju. Snažno podržavamo dalji rad Instituta Konfučije na Filološkom fakultet. U sito vreme, pozivamo kineske studente da dođu u Beograd. Imamo dovoljan broj studijskih programa na engleskom jeziku, u svim grupacijama, i verujemo da smo konkuretni u evropskoj i globalnoj akademskoj sferi - istakao je rektor.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

"SRAM VAS BILO" Na snimanju "Neretve" izbio skandal sa Brozom
BATU Živojinovića voleli su cela bivša Jugoslavija, čitava Kina pa i sam Josip Broz Tito.
06. 06. 2025. u 13:06
Komentari (0)