MILICA I FILIP NAJBOLJI: Đaci Filološke gimnazije napisali najlepši pismeni zadatak u Srbiji

Б.Б.

08. 03. 2024. u 15:48

UČENICI Filološke gimnazije Filip Ljubičić IV/5 i Milica Marjanović IV/1 napisali su najlepše pismene zadatke po oceni Društva za srpski jezik i književnost Srbije.

МИЛИЦА И ФИЛИП НАЈБОЉИ: Ђаци Филолошке гимназије написали најлепши писмени задатак у Србији

Foto: Filološka gimnazija

 Oni su podelili prvo mesto i postali drugi put zaredom laureati, pošto je Filip  prošle školske godine osvojio prvo, a Milica drugo mesto.

Ljubičić je pisao zadatak na temu Kritike Jovana Skerlića u svom i našem vremenu, a njegova koleginica Marjanović je nagradu osvojila za svoj rad Folklorni elementi u odabranom opusu Momčila Nastasijevića. I Filip i Milica su učenici dr Mirjane Stakić Savković.

Nagrađeni rad Filipa Ljubičića objavljen je u Informatoru Republičkog zimskog seminara za 2024. godinu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

IMAM DOVOLJNO NOVCA DA NE MORAM DA PEVAM Olja Karleuša otkrila istinu o povlačenju sa estrade