ODRŽAN ASTONOMSKI KAMP LETENKA: LJubitelji kosmosa na jednom mestu
ISTRAŽIVAČI i uprava Instituta za fiziku u Beogradu i ove su godine posetili astronomski kamp na lokalitetu Letenka na Fruškoj Gori, a astronomi su ovde imali priliku za brojna osmatranja, ali i za izuzetno bogat predavački program.
Institut za fiziku
Astronomski kamp Letenka već godinama okuplja astronomske entuzijaste i ljubitelje prirodnih nauka iz celog regiona Zapadnog Balkana.
Ovogodišnji kamp je zabeležio rekordnu posetu sa više od 400 gostiju.
Saradnici Instituta za fiziku su i ove godine učestvovali su u predavačkom delu programa, pa je tako direktor dr Aleksandar Bogojević održao predavanje o izazovima moderne nauke u kome se osvrnuo na pitanje negovanja kreativnosti. Dr Tanja Berić koja na Institutu otvara istraživanja u oblasti astrobiologije održala je predavanje o „teoriji evolucije svega“.
Jedan od naših poznatih astronoma osmatrača, Igor Smolić iz Instituta, održao je predavanje o kometi C/2023 A3 koja je otkrivena prošle godine i koja bi ovog septembra trebalo da bude vidljiva golim okom. Rukovodilac Odeljenja komunikacija Instituta i autor knjige „Alhemija bombe“, Slobodan Bubnjević, učestvovao je u programu o nuklearnim reaktorima. Predavanja ove godine su držali predavači iz mnogih naučnih ustanova, od gostiju iz inostranstva, preko profesora sa PMF-a u Novom Sadu i sa više fakulteta Univerziteta u Beogradu i Nišu, do predsednika SANU, akademika Zorana Kneževića.
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
Komentari (0)