OSTALO 208 SLOBODNIH MESTA: Na Šumarskom fakultetu još 109 indeksa za budžetske studije
NA Šumarskom fakultetu Univerzitaeta u Beogradu je, posle prvog upisnog roka, ostalo 208 slobodnih mesta, od kojih je više od polovine na budžetu - 109. Maturanti koji su položili prijemni ispit iz određenih predmeta na drugim fakultetima, moći će do 4. avgusta da konkurišu za indeks ove visokoškolske ustanove.
FOTO: printskrin/studentski život
Najviše slobodnih mesta je na smeru tehnologija drveta - 76 i to 49 za studije na budžetu. Pravo da podnesu dokumenta imaju budući brucoši koji su, na ovom ili nekom drugom fakultetu, položili matematiku ili fiziku na prijemnom ispitu. Na odseku - šumarstvo, nije podeljeno 72 indeksa, većinom budžetskih - 43. Oni koji žele da upišu ovaj smer moraju imati položen prijemni ispit iz matematike ili biologije. Ovi predmeti su uslov i na smeru - ekološki inženjering u zaštiti zemljišnih i vodnih resursa gde ima 53 slobodna mesta, od kojih je 17 za školovanje o trošku države. Na smeru pejzažne arhitekture ima sedam mesta za samofinansirajuće brucoše, a mogu konkurisati maturanti koji su polagali primeni na Šumarskom fakultetu.
Preporučujemo
POČELA PRIJAVA ZA BESPLATNE UDžBENIKE: Škole podatke treba da dostave do 8. aprila
30. 03. 2026. u 11:53
GEOMETRIJA I PROCENTI NAMUČILI OSMAKE: Testom iz matematike počela proba male mature
27. 03. 2026. u 14:50
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)