Međunarodna konferencija ACUUS 2025 po prvi put u Beogradu - Više od 100 stranih predavača diskutuju o razviju urabnih sredina
SAOBRAĆAJNI fakultet uz podršku Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije i Univerziteta u Beogradu organizuje međunarodnu konferenciju ACUUS 2025, a pokrovitelj konferencije koja nosi naziv "Nove mogućnosti i izazovi u korišćenju podzemnog urbanog prostora" je Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija.
privatna arhiva
Tako će Beograd u periodu od 4. do 7. novembra po prvi put biti domaćin vodećim svetskim stručnjacima iz oblasti razvoja, korišćenja i izgradnje podzemnih urbanih prostora, a konferencija će okupiti visoko priznate akademske radnike iz celog sveta, inženjere i istraživače koji će imati priliku za razmenu znanja, ideja i iskustava o ulozi podzemne infrastrukture i razvoju modernih urbanih sredina.
Jedan od organizatora konferencije prof. Arhitektonskog fakulteta Danilo Furundžić kaže da će, tokom trodnevne konferencija koja se u Beogradu održava po prvi put, a 19. put u svetu, učesnici imati priliku da čuju više od 100 inostranih predavača sa najpoznatijih univerziteta i naučnih instituta na svetu.
- Predavači na kongresu biće eminentni stručnjaci sa Univerziteta iz Šangaja, Singapura, Sjedinjenih Američkih država, iz Holandije, Tokija, Engleske, Austrije i mnogih drugih zemalja - ističe ovaj profesor. - Učesnici će imati priliku da učestvuju u stručnim izlaganjima, panel-diskusijama i radionicama koje će obuhvatiti najnovija istraživanja, tehnološke inovacije i praktične primere iz celog sveta. Za mlađe kolege koji još uvek studiraju omogućen je besplatan ulaz.
Nemanja Šipetić jedan od organizatora ovogodišnjeg kongresa ističe da je održavanje svetske konferencije ACUUS 2025. Beograd od izuzetnog značaja ne samo za stručnjake koji se bave urbanim podzemnim prostorom, već i za Srbiju u celini.
- Po prvi put naša zemlja postaje domaćin svetske konferencije ACUUS i to je prilika da se Srbija pozicionira kao lider u jugoistočnoj Evropi u oblasti podzemnog inženjeringa, urbanizma i infrastrukture - kaže on. - Konferencija okuplja učesnike iz više od 40 zemalja, sa više od 100 naučno-stručnih radova. To je prilika da naši inženjeri, urbanisti i istraživači steknu uvid u najnovije svetske trendove i tehnologije - od podzemnog saobraćaja i tunelskih sistema, do digitalizacije, veštačke inteligencije i održivog planiranja. Ovakvi kongresi omogućavaju prenos znanja iz zemalja koje već imaju razvijene podzemne sisteme - što doprinosi efikasnijem planiranju i izgradnji domaćih projekata.
Preporučujemo
SAVEZ UČITELjA SPROVEO ISTRAŽIVANjE: Nastavnici protiv skraćivanja časa
20. 02. 2026. u 15:19
PRIPREME U MAJU I JUNU: Za buduće brucoše Fakulteta političkih nauka
13. 02. 2026. u 15:15
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)