NJUJORŠKI MUZEJ DOBIO VREDNU DONACIJU ZA OBNOVU: Metropoliten uskoro u novom ruhu
METROPOLITEN muzej u Njujorku primio je najveću finansijsku donaciju u svojoj istoriji u iznosu od 125 miliona američkih dolara, što bi trebalo da bude dovoljno za njegovu obnovu.
Foto Tviter
Donacija je stigla od Oskara Tanga i njegove supruge Agnes Hsu-Tang, američkih državljana kineskog porekla. Oskar Tang je 1948. stigao u SAD kao izbeglica iz Kine sa 11 godina.
Donacija će biti upotrebljena za obnovu soba posvećenih modernoj i savremenoj umetnosti, a nove prostorije nosiće ime supružnika Tang.
Oskar Tanga ima 83 godine, a prema biografskim podacima radi se o arheologu i istoričaru umetnosti koji je potomak dinastije Ming. Bio je savetnik za kulturu bivšem američkom predsedniku Baraku Obami i pri UNESKU. Rođen je u Šangaju i sa 11 godina poslat u SAD, nakon što je njegova porodica iz Kine pobegla u Hong Kong tokom komunističke revolucije 1948.
Postao je prvi Amerikanac azijskih korena koji je ušao u upravu Metropoliten muzeja, kojem već 30 godina donira novac, a finansirao je i pojedine izložbe i kupovinu umetnina.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)