KAKO JE OVO MOGUĆE? Fenomen u Crnoj Gori - Voda izvire iz stabla (VIDEO)
Drvo duda, staro između 100 i 150 godina, postalo je poznato po zanimljivom fenomenu koji se javlja nakon obilnih kiša, posebno tokom proleća i jeseni.

Foto: Printskrin Tviter
Voda izvire iz stabla jednom godišnje, a stanovnici Dinoše posmatraju ovaj neobični događaj još od 90-ih godina prošlog veka.
Prema lokalnom verovanju, podzemni izvori u blizini dovode do povećanja nivoa podzemne vode tokom kišnih razdoblja.
Kada se pritisak poveća, voda izlazi iz šupljine u deblu ovog duda, dosežući visinu od otprilike 1,5 metara.
To područje u jugoistočnoj Crnoj Gori obiluje potocima koji se pune tokom prolećnog otapanja snega i podzemnim izvorima. Smešten je iznad akumulacija blizu reke, a šupljine u njegovom deblu deluju kao prirodni ventil koji omogućava oslobađanje pritiska podzemne vode.
Nakon intenzivnih kiša voda struji iz stabla tokom nekoliko dana dok se pritisak postepeno smanjuje kroz šupljinu u deblu.
(Avaz)

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

Da li je ona najzgodnija voditeljka na RTS-u? Objavila fotke u bikiniju sa plaže
VODITELjKA Dragana Kosjerina privlači pažnju svojim atraktivnim izgledom gde god se pojavi.
22. 08. 2025. u 13:24
Komentari (1)