OVAKO IZGLEDA "VINSKI CUNAMI" U ŠPANIJI: Izlilo se 50.000 litara vina! (VIDEO)
KADA iz pukotine na ogromnom čeličnom tanku počne da šiklja 50.000 litara vina, nema sumnje da je šteta za vlasnike ogromna.

Foto: Printscreen/Tviter/@thor_benson
U vinariji „Bodegas Vitivinos“, u centralnoj Španiji, za nekoliko minuta videli su kako izgledaju i gejzir i reka od vina.
Video-snimak koji se raširio mrežama prikazuje kako iz ogromnog inoks tanka zapremine 50.000 litara, za manje od minuta ističe vino i razliva se po betoniranom tlu fabričkog kruga, piše portal „Led Bajbl“.
Nakon pucanja tanka, vidi se bordo gejzir, zatim reka od vina, ali se aromatična tečnost ubrzo razlije na sve strane po tlu i ispod parkiranih vozila.
Vino i tankovi koji se vide na snimku pripadaju vinariji „Bodegas Vitivinos“ stacioniranoj u gradiću Viljamalea u centralnoj Španiji.
Vinarija je osnovana 1969. godine i godišnje preradi šest miliona tona grožđa.
Neki korisnici društvenih mreža uočili su sličnost između slučajnog prolivanja vina u Španiji i scene iz Kjubrikovog filma Isijavanje sa Džekom Nikolsonom kada talas krvi poplavi hodnik u hotelu, prenosi RTS.

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)