OBNOVA HOTELA: Na aukciji 80.000 predmeta iz čuvenog hotela Valdorf Astoria
ČUVENI njujorški hotel Valdorf Astoria, jedan od najuglednijih na svetu, na aukciji će ponudio 80.000 predmeta i stvari pred početak potpune obnove.
Depositphotos
Velika obnova Valdorf Astorije počela je u decembru 2017. godine, a očekuje se da će hotel ponovo biti otvoren za dve do tri godine i uključivaće 375 etažnih rezidencija i 375 soba, navodi se u saopštenju Endrju Milera, koji je izvršni direktor firme Dajia US, vlasnik i programer Valdorf Astoria Njujork.
Otkako je otvoren 1931. godine, hotel Valdorf Astoria posećivala su samo elitna društva, od političara, glumaca, pa do kraljevske porodice.
Nazvan "neslužbenom palatom", ugostio je ljude poput Grejs Keli, Frenk Sinatra, Ela Ficdžerald i mnoge američke predsednike, od Herberta Houvera do Baraka Obame.
Neki članovi visokog društva su i živeli u ovom hotelu, uključujući kompozitora Cola Portera i vojvodu od Vindsora Edvarda VIII s njegovom partnerkom Volis Simpson, piše CNN.
Sada čuveni hotel na Park aveniji prodaje na aukciji 80.000 svog nameštaja i predmeta kao pripremu za potpunu obnovu, navodi se u saopštrenju kompanije Kaminski Aukcije.
"Mnogi delovi na aukciji su svedoci istorije i uzbuđeni smo kad ih vidimo kako pronalaze novi život u domovima strastvenih kolekcionara", naveo je Miler.
Aukcija će početi 17. oktobra, a biće završena 15. novembra, navodi se u saopšenju, prenosi Kliks.ba.
Sav prihod icji će u zaštitu sv. Vartolomeja kako bi se pomoglo u obnavljanju eksterijera i vrtova crkve i opstonske kuće sv. Vartolomeja, koja je preko puta hotela.
Preporučujemo
KOJE BOJE SU NAJBOLjE ZA ENTERIJER SPAVAĆE SOBE? Podstiču blagostanje i harmoniju
15. 02. 2026. u 14:20
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)