HRVATSKI RATNI KOMANDANT ODMAH PUŠTEN: Štela na slobodi čeka okončanje postupka za izručenje

Novosti online

12. 08. 2021. u 16:25

SUD Bosne i Hercegovine dopustio je u četvrtak Vinku Martinoviću Šteli da ostane na slobodi do okončanja postupka po zahtevu za njegovo izručenje koji je stigao iz Hrvatske.

ХРВАТСКИ РАТНИ КОМАНДАНТ ОДМАХ ПУШТЕН: Штела на слободи чека окончање поступка за изручење

Foto: Printskrin

Hrvatski ratni komandant Vinko Martinović Štela uhapšen je juče u Mostaru.

Uhapsili su ga pripadnici SIPA na osnovu poternice iz Hrvatske odakle je pobegao 2016. godine.

Šteli je Vrhovni sud Hrvatske povisio kaznu sa sedam na deset godina zatvora zbog ubistva Jasmine Đukić 1996. u Mostaru, ali je nakon presude u Zagrebu, stigao u BiH, čije ga je državljanstvo štitilo od izručenja.

Pre toga Martinović je odslužio 18 -godišnju kaznu zatvora na koliko ga je Haški tribunal osudio zbog ratnih zločina nad muslimanima u zapadnoj Hercegovini 1993. i 1994. godine. U zatvoru je proveo dve trećine kazne da bi onda, u januaru 2012. pušten na slobodu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

DONČIĆ BAŠ VOLI ZVEZDU... Luka kupuje evropski klub, a cilj je samo jedan - da učestvuje u NBA Evropa!