KUPCI, OPREZ: Hrvati iz prodavnica povlače riba u konzervi zbog komadića stakla!
MINISTARSTVO poljoprivrede Hrvatske je obavestilo potrošače da je zbog mogućeg prisustva komadića stakla opozvana marokanska konzerva skuša fileti u suncokretovom ulju 125g.

Foto: Free Images Pixabay
Proizvod je poreklom iz Maroka, datuma proizvodnje 08/04/2020 s napomenom da ga je najbolje upotrebiti do 31/12/2024, sa oznakom LOT XAL 148M, kao i oznakom LOT XAL 099M datuma proizvodnje 27/05/2020 koji je najbolje upotrebiti do 31/12/2024.
Kako je navdeno, “Proizvod nije u skladu s Uredbom 178/2002 o utvrđivanju opštih načela i uslova zakona o hrani, osnivanju Evropske agencije za sigurnost hrane, kao i utvrđivanju postupaka u područjima sigurnosti hrane.”
(Večernji list)

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (1)