MINISTAR SUSPENDOVAO VRHOVNOG KOMANDANTA: Bukti sukob Milanovića i Banožića
MINISTAR odbrane Mario Banožić nakon sukoba sa hrvatskim predsednikom Zoranom Milanovićem, koji je ujedno i vrhovni zapovednik oružanih snaga, potpisao je odluku kojoj brani vojsci bilo kakvu aktivnost u koju je uključen šef države bez njegovog odobrenja i potpisa.

Foto: EPA
Ministar je isto naredio i načelniku Glavnog štaba oružanih snaga admiralu Robertu Hranju da pre bilo koju protokolarnu aktivnost vrhovnog komandanta prvo mora od njega dobiti dozvolu. U slučaju da tu dozvolu ministar neće dati nije dopušteno korištenje materijalnih sredstava Ministarstva odbrane i troškovi neće biti plaćeni iz državnog budžeta.
Odluka je već stupila na snagu, a nikada do sada nije zabeleženo da ministar određuje vrhovnom komandantu da od njega traži odobrenje za protokolarne aktivnosti. Očito će se sukob na relaciji šefa države i hrvatske vlade nastaviti, a na sutrašnjem sastanku Veća za odbranu očekuju se i neka rešenja kako Hrvatska vojska i njen zapovedni lanac ne bi došli u još veće probleme nego što su sada.
Hrvatski predsednik Zoran Milanović oštro je kritikovao sastanak premijera Andreja Plenkovića sa vojnim vrhom na koji je pozvao i predsednika Hrvatskog sabora Gordana Jandrokovića, zaključivši da se radi o pokušaju privatizacije HDZ-a nad oružanim snagama.
BONUS VIDEO: ANGELI MERKEL ZAZVONIO TELEFON NA SASTANKU SA PUTINOM - Njegova reakcija će vas oduševiti

EKSPLOZIJE ŠIROM UKRAJINE: Rusi žestoko udarili na Dnjepar i Harkov, Kijevom zavijaju sirene (FOTO/VIDEO)
U KIJEVU i nizu ukrajinskih regiona proglašena je vazdušna pretnja od udara ruskih balističkih raketa, saopšteno je danas iz Vazduhoplovnih snaga ukrajinske vojske. Rusi su dronovima silovito udarili na Harkov i Dnjepar, ima mrtvih i povređenih.
30. 09. 2025. u 18:36

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (2)