ZAVRŠEN POPIS STANOVNIŠTVA U HRVATSKOJ: Prvi rezultati polovinom januara
U HRVATSKOJ je danas završen popis stanovništva koji je produžavan dva puta zbog epidemiološke situacije i teškoća sa kojima su se popisivači suočavali na terenu.
Foto Arhiva
Popis je prvobitno trebalo da bude završen 17. oktobra, ali je rok za završetak popisa stanovništva produžen prvo do 29. oktobra,a zatim do 14. novembra.
To je bio prvi digitalni popis stanovništva u Hrvatskoj, a sprovodio se u dve faze, javlja Index.hr.
U prvoj su građani mogli sami da se popišu putem sistema e-građani i popisivačima samo da predaju šifru s kontrolnim brojem, ili da je zalepe na vrata.
One koji to nisu učinili sami, popisivači su u drugoj fazi popisivali na terenu.
Samostalno se popisalo više od 1.630.000 građana, što je 40 odsto ukupnog stanovništva.
Prema propisima Evropske unije, Hrvatska, kao i sve države tog bloka imaju 27 meseci za objavljivanje rezultata, a prve rezultate će objaviti polovinom januara.
BONUS VIDEO: GDE JE SRPSKO BLAGO: Kakva je sudbina hiljada rukopisa, relikvija, ikona, umetničkih dela...
Preporučujemo
DEMOGRAFSKI SLOM HRVATSKE: Koji su uzroci zapanjujućeg smanjenja broja građana na popisu
09. 11. 2021. u 22:19
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)