MILANOVIĆ: Šefik DŽaferović dovodio mudžahedine
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da je član Predsedništva BiH Šefik Džaferović "sponzor mudžahedina iz Kaknja".
Foto: EPA
- Vidim Džaferovića sponzora mudžahedina u Kaknju, kako dolazi u Vukovar provocirati Srbe. Ne dolazi iz pijeteta prema Hrvatima jer te iste Hrvate i njihovu državu naziva ratnim zločincima. E to je problem i o tome ćemo razgovarati - poručio je Zoran Milanović.
On je rekao da je Šefik Džaferović "udbaš iz Zenice koji je dovodio mudžahedine u BiH".
Dotakao se i pregovora o izmenama izbornog zakonodavstva u BiH o kojima se poslednjih meseci intenzivno vode razgovori, a u kojima su moderatori specijalni izaslanik predsednika SAD za Balkan Gabrijel Eskobar i predstavnica EU Angelina Ajhorts.
- Bošnjačko vođenje politike je pogubno. Oni su se zatvorili u bure i pregovaraju sami sa sobom. Veruju da će im trećerazredne američke diplomate doneti dominaciju nad Hrvatima. Imam radosnu vest - neće - rekao je Milanović.
On je rekao da mu smeta što se Srbima insinuira da su genocidan narod, isto kao što bi mu smetalo da se to radi Hrvatima.
- Sud kakav god da je i ko god da su i da je doneo deset presuda to je politička kvalifikacija - rekao je predsednik Hrvatske.
Preporučujemo
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)