EVAKUISALI DEO GRADA: Deaktivirana bomba iz Drugog svetskog rata u Mariboru
SLOVENAČKE vlasti uspešno su deaktivirale bombu iz Drugog svetskog rata koja je ranije ove nedelje pronađena u Mariboru.
Foto: Free Images Pixabay
Kako prenosi agencija STA, deo drugog po veličini slovenačkog grada morao je da bude evakuisan do otprilike 13.30 sati kada su sirene označile kraj opasnosti.
U današnjoj akciji učestvovalo je oko 150 pripadnika različitih timova iz oblasti civilne odbrane, spasavanja i bezbednosti, rekao je načelnik Civilne odbrane Maribor Samo Robić. Takođe, kako se navodi, uspešno je sprovedena evakuacija oko 130 stanovnika iz zone od 300 metara oko lokaliteta.
Ranije ove nedelje na gradilištu u Mariboru pronađena je bomba iz Drugog svetskog rata, teška 250 kilograma, koja nije eksplodirala. Policija je ogradila područje u kojem je pronađena bomba iz predostrožnosti, a na lice mesta izašla je ekipa za uklanjanje bombi.
Policijska uprava u Mariboru pozvala je medije da se, iz bezbednosnih razloga, drže dalje od mesta na kojem je nađena bomba i da ne ometaju rad stručnjaka.
Maribor, drugi po veličini grad u Sloveniji, jedan je od gradova sa prostora bivše Jugoslavije koji su najviše bombardovani tokom Drugog svetskog rata.
Preporučujemo
TRAGEDIJA U JULIJSKIM ALPIMA: U dve nesreće u Sloveniji poginula dvojica planinara
16. 01. 2022. u 19:25
NOVA PRAVILA ZA ULAZ U SLOVENIJU: Karantin neće moći da bude skraćen PCR testom
15. 01. 2022. u 10:22
SLOVENIJE PRELAZI NA ZELENU ENERGIJU: Do 2033. prekida proizvodnju struje iz uglja
13. 01. 2022. u 19:37
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (1)