SEVERNA MAKEDONIJA ZABRANILA IZVOZ ULJA
SEVERNA Makedonija zabranila je danas izvoz ulja.
Foto: Tanjug
Makedonska vlada usvojila je juče 26 mera za sprečavanje ekonomske krize i rasta cena, vrednosti 400 miliona evra.
Tim merama, između ostalog, predviđeno je ukidanje PDV-a od pet odsto na hleb, šećer, brašno tipa 400, ulje, dugotrajno mleko, sveže meso, pirinač i jaja, a ostaće zamrznuta i marža na osnovne proizvode izuzev voća i povrća.
Biće smanjen i PDV na struju, grejanje, gorivo, kao i akcize za gorivo.
Među vladinim merama je i raspodela vaučera za 35.000 građana i penzionera, vrednosti po 1.000 denara a koji su namenjeni za kupovinu osnovnih namirnica u naredna tri meseca
Preporučujemo
JANŠA O SANKCIJAMA RUSIJI: Uskoro poznato da li i EU zabranjuje ruske energente
08. 03. 2022. u 23:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)